BONDING – błyskawiczna metamorfoza dzięki odbudowie Flow Injection Technique

Na czym polega metoda Flow Injection Technique (FIT)

Metoda Flow Injection Technique ( BONDING) pozwala na nałożenie materiału kompozytowego na zęby bez konieczności szlifowania zębów własnych pacjenta. Przede wszystkim przeznaczona jest dla poprawy estetyki zębów.

Zęby przebarwione, diastemy, delikatne odchylenia w ustawieniu w łuku zębowym mogą być szybko zniwelowane dzięki FIT.

Zanim podejmiemy decyzję o leczeniu estetycznym, lub estetyczno- funkcjonalnym musimy wytyczyć drogę, którą będziemy podążać:

  • Narzędziem, które nam to umożliwia jest cyfrowy plan pracy i powinien poprzedzić każde dobre leczenie.
  • Powstaje on pod kontrolą lekarza specjalisty we współpracy  z wykwalifikowanym i doświadczonym laboratorium.
  • Poprzedzają go zdjęcia wewnątrzustne i portretowe, jak również skany wewnątrzustne.
  • Można wówczas przystąpić do wykonania planu 2D i 3D, które posłużą całemu zespołowi i pacjentowi do komunikacji i skutecznego przeprowadzenia leczenia.
  • *W niektórych przypadkach przed odbudową FIT wskazane jest leczenie ortodontyczne
 

Pacjenci przed leczeniem oraz po zastosowaniu metody FIT 
 lek.dent. Michał Jaczewski, Stomatologia JADENT

Wykonanie FIT w 4 etapach

1.
Pierwszym krokiem, który warto wykonać u pacjenta to wizualizacja 2D jego przyszłego uśmiechu. Tutaj lekarz stomatolog projektuje wymarzony uśmiech pacjenta biorąc pod uwagę jego sugestie ale również zdaje się na swoje poczucie etstetyki. Jako specjalista doradza jaki indywidualny kształt i kolor nowych zębów będzie najlepiej pasował do pacjenta.

2.
Po akceptacji pacjenta, projekt oraz zamówienie planu 3D  wraz ze skanem wewnątrzustnym zostaje przekazane do laboratorium , gdzie technik dentystyczny na jego podstawie wykonuje cyfrowy wax-up.
(Praca może być wykonana drogą analogową, wtedy woskowanie jest wykonane na modelach gipsowych)

3.
Następnie po konsultacji projektu planu 3D technika z lekarzem oraz wprowadzeniu niezbędnych korekt drukowane są modele 3D oraz wykonana zostaje symulacja przyszłego uzupełnienia, która jest omówiona z pacjentem. W gabinecie zostaje wykonana wizualizacja w ustach pacjentach.

4.
Ostatnim etapem jest przygotowanie w laboratorium zestawu modeli do odbudowy FIT , technik dentystyczny wykonuje specjalne przezroczyste szyny, które są głównym narzędziem do wykonania FIT.
Pierwsza szyna odwzorowuje sytuacje z co drugim zębem wymodelowanym, druga ze wszystkimi wymodelowanymi zębami co daje lepszą stabilizacje i zapewnia, że światłoutwardzalny materiał kompozytowy zostaje wstrzyknięty w odpowiednie miejsca i nie przemieszcza się.

Dzięki przezroczystym szynom lekarz może bezpośrednio przez nie utwardzić materiał kompozytowy. Po ściągnięciu szyn i delikatnej obróbce mechanicznej oraz polerowaniu pacjent zyskuje trwały i zupełnie nowy, estetyczny uśmiech .

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z Aleksandrą Makarewicz!

Metamorfozy pacjentów po FIT

1.04.2022r.

Natrodent Laboratorium Protetyczne organizuje kurs Flow Injection Technique , który poprowadzi lek.dent. Michał Jaczewski. Jeśli jesteś zainteresowany kliknij guzik poniżej !

Skontaktuj się z nami:

Sprawdź pozostałe nowości